راهنمای تصویری و گام به گام ثبت شرکت

اما اگر نام تایید شده شخص حقوقی در شرف تاسیس یا تغییر به ثبت و انتشار اگهی منجر نشود. انتخاب بهترین وکیل ثبت شرکت در تهران اگرچه ممکن است شما را به لحاظ پرداخت حق الوکاله وکیل متحمل هزینه کند اما به سبب آگاهی او به اقدامات لازم در ثبت شرکت شما را از هر گونه ضرر و زیان احتمالی دور نگه می دارد و شما را از نتیجه کار مطمئن می سازد. رسیدگی به شکایات احتمالی اعضا از نحوه مدیریت و عملکرد هیات مدیره نیز بر عهده بازرس است و نتیجه را باید به مجمع ارائه دهد. در نسخه اساسنامه که تمام صفحات آن تمام مؤسسین امضاء می گردد و در صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین مدیران و صاحبان امضاء مجاز تعیین می گردد مؤسساتی که فعالیت آنها مشمول بند الف ماده 2 آئین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و مؤسسات غیر تجاری شود(ماده 2 بند الف مؤسساتی که مقصود از تشکیل آن جلب منافع و تقسیم آن بین اعضاء خود نباشد) بر طبق بند ه ماده 6 همان آئین نامه باید از شهربانی مجوز دریافت نماید . ᠎This ​po​st was cre᠎ated  with GSA C ontent G en er᠎at​or D​emoversion!

مراحل ثبت شرکت

17) افراد غیر ایرانی میتوانند به عنوان عضو هیات مدیره و یا سهامدار در شرکت حضور داشته باشند. 10) تعداد سهام وثیقه ای که جهت تصدی مدیران نیاز هست در اساسنامه مشخص می گردد ؛ در صورتی که مدیری در هنگام انتخاب، دارای تعداد سهام وثیقه مشخض شده طبق اساسنامه نباشد مطابق ماده 115 اصلاحی قانون تجارت طی مدت یک ماه تعداد سهام وثیقه مشخص شده در اساسنامه را تهیه نماید ، در غیر اینصورت از هیات مدیره اخراج خواهد شد. برخی مواقع ممکن است برای انجام پروژه ای و یا به دلایل دیگر شما نیاز به ثبت شرکت داشته باشید و نیازمند شخصیتی حقوقی باشید در آن موقع است که با 1 تماس با ما سریعتر از چیزی که شما تصور می کنید کارتان انجام می شود و صاحب شرکت می شوید فقط باید مدارک شناسایی اعضا را به همراه داشته باشید. ثبت شرکت های سهامی به دو شکل است: ثبت شرکت سهامی عام و ثبت شرکت سهامی خاص، از رایجترین انواع شرکتها در ایران ثبت شرکت سهامی خاص است . برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل تعداد اعضا 3 نفر است. بازرس که توسط مجمع عمومی عادی انتخاب میشود مسئول نظارت بر عملکرد هیات مدیره و اجرای تصمیمات مجمع و اساسنامه است.

مدارک ثبت شرکت

15) آغاز و پایان سال مالی جهت اعلام گزارش به بازرس و مجمع عمومی سالانه در اساسنامه شرکت مشخص باشد . با ورود به صفحه ی روزنامه، «روز شروع سال مالی»و «ماه شروع سال مالی» را در کادر مربوطه پر کنید.همچنین در این صفحه اطلاعات روزنامه ی شرکت با انتخاب از فهرست روزنامه ی شرکت مشخص می گردد.سپس با کلیک بر روی گام بعدی وارد صفحه ی اظهارنامه می شوید.در این قسمت متن اظهارنامه را وارد کنید که می توان یا اطلاعات را تایپ کرد و یا از نمونه متن های موجود در سیستم استفاده نمود.پس از آن با کلیک بر روی گام بعدی وارد صفحه ی اساسنامه می شوید.در سایت، اساسنامه ی شرکت را نیز باید ارایه دهید .شرکت نامه ها و اساسنامه ها ،فرم های پیش فرضی دارند که فقط باید آنها را پر کنید و در نهایت اگر خواستید می توانید قوانین مخصوص شرکت خودتان را نیز به آن اضافه کنید.حالا باید تصویر برابر اصل شده از اساسنامه ی خود را در سایت اداره ی ثبت شرکت ها بار گذاری نمایید. بعلاوه باید با قوانین ثبتی نیز آشنایی داشت. شما میتوانید جهت اطلاع بیشتر از نحوه سامانه ثبت شرکتها و همچنین مشاوره در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت برند تجاری ، ثبت تغییرات شرکت و دیگر امور ثبتی ، با شماره ۰۲۱۸۸۸۸۸۸۲۲ تماس حاصل فرمایید.

ثبت شرکت رایگان

7) ۶۵٪مابقی سرمایه در تعهد سهامداران می باشد به همین دلیل شرکت های سهامی خاص دارای اعتبار بالاتری بوده و جهت شرکت در مناقصات و مزایدات در اولویت می باشند . سمت امضا کننده دفتر مشخص می کند که شخص از مدیران، شرکا، سهامداران یـا وکیل رسمی است. بهره گیری از توانمندی های فکری و مادی دیگران و ایجاد شرایط لازم درجهت تشریک مساعی ‚ مشارکت در تصمیم گیری ها و بهره مندی ازمنافع مشترک درکار و فکر از جدیدترین شیوه های مناسب مدیریتی و اعتقادات اجتماعی است که با اعتقادات دینی ما نیز عجین و همسان است . 12. نوع سمت مدیریتی و فعالیتی آنها نیز درج شود. درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران. هزینه دو نوبت روزنامه شرکت برای چیست؟ برای ثبت دو روزه نام شرکت، باید از عواملی که موجب هدررفت زمان می شود جلوگیری نمود. پس از طی مراحل اینترنتی ، حدود ۴۸ ساعت بعد در صورت عدم ایراد در اطلاعات وارد شده تاییدیه نام شرکت اعلام می گردد. منظور از مبلغ اسمی سهام ، تمام مبلغی است که سهامداربه عنوان سهم و سرمایه به شرکت وارد کرده است ( که به بیان انواع سهام در بخش های دیگر پرداخت ایم). در صورت نداشتن کاستی در مدارک، شما هزینهها را پرداخت میکنید و با آگهی کردن تاسیس شرکت خود، روال قانونی ثبت شرکت را به پایان میرسانید.

Leave a Reply